Bram Verbruggen: Eerst 20 graden, daarna serieuze afkoeling

06 apr , 9:00Weer
250807BRAMVERBRUGGEN
Haal de zonnebril en de tuinstoelen maar boven, want België maakt zich op voor de eerste echte warme lentedagen van het jaar. Volgens VRT-weerman Bram Verbruggen schieten de temperaturen de komende dagen de hoogte in, met een absolute piek op woensdag. Toch zit er een venijnig staartje aan het zonnige intermezzo.

Zonovergoten start van de week

Wie snakt naar vitamine D, wordt op zijn wenken bediend. De komende dagen domineert een hogedrukgebied ons weerbeeld, wat zorgt voor rustige en heldere condities. "Het ziet er goed uit voor de komende dagen", opent Bram Verbruggen zijn voorspelling. "We krijgen zonnig weer, met in de loop van de dag een paar stapelwolken. De temperaturen klimmen naar 14 graden en er is ook weinig wind."
Dinsdag en woensdag doen we er nog een flinke schep bovenop. De bewolking lost nagenoeg volledig op en de aanvoer van warme lucht uit het zuiden zorgt voor zomerse waarden voor de tijd van het jaar. “Morgen en woensdag krijgen we weinig of geen bewolking, vooral veel zon dus. De temperaturen klimmen naar 17 graden morgen en 19 à 20 graden woensdag", aldus Verbruggen.

Donderdag: De ommekeer met donderslagen

Geniet er echter van zolang het duurt, want vanaf donderdagmiddag verandert de sfeer in de atmosfeer. Hoewel het kwik nog aangenaam blijft, neemt de onstabiliteit toe door een naderende storing. De wind trekt aan en de strakblauwe lucht maakt plaats voor dreigende wolkenpartijen.
Bram Verbruggen voorspelt een pittige overgang: “Starten doen we dan nog zonnig, maar in de loop van de namiddag ontstaan er stapelwolken waaruit een paar felle buien kunnen vallen met een paar donderslagen.” De warme lucht wordt dan letterlijk weggeblazen door een koelere noordwestelijke stroming.

Fris en wisselvallig weekend voor de boeg

Na de onweerachtige donderdag volgt een domper op de feestvreugde. Vrijdag krijgen we te maken met typische voorjaarsbuien en een gevoelige daling van de temperatuur. De maxima vallen terug naar een schamele 12 graden, bijna tien graden minder dan de piek op woensdag.
Gelukkig gloort er tegen het weekend weer beterschap aan de horizon. “Zaterdag is er opnieuw droog weer, met zon en wolkenvelden. De maxima liggen dan tot 15 graden", besluit de weerman. Een ideaal scenario voor een frisse wandeling, al zullen we die 20 graden van woensdag dan waarschijnlijk alweer hard missen.
loading

Loading