Lidl verlaagt prijzen, Aldi reageert met nieuwe tactiek

12 mei , 8:34Binnenland
AldiLidl
doorNieuws365 Redactie
De concurrentiestrijd tussen Aldi en Lidl beperkt zich al lang niet meer tot lage prijzen alleen. Achter de schermen wordt ook steeds strategischer gewerkt, waarbij supermarkten proberen elkaar minder inzicht te geven in toekomstige acties en promoties. Dat blijkt nu opnieuw uit een opvallende wijziging bij Aldi.
Waar consumenten vroeger via de online folder al ruim op voorhand promoties konden bekijken, wordt die informatie voortaan beperkter gedeeld. Promo’s verschijnen online pas kort voor de start van een nieuwe actieperiode. Bovendien worden bepaalde aanbiedingen op verse producten voor de daaropvolgende week niet langer volledig zichtbaar gemaakt.

Concurrentie op elk detail

De aanpassing komt op een moment waarop de prijzenslag tussen Belgische supermarkten opnieuw aan intensiteit wint. Vooral discounters Aldi en Lidl volgen elkaars bewegingen nauwgezet.
Lidl zette recent extra druk op de markt door de prijzen van een groot aantal producten blijvend te verlagen. Daarbij gaat het niet alleen om voeding, maar ook om huishoudproducten en verzorgingsartikelen.
Bij Aldi benadrukt men intussen dat prijsverlagingen een structureel onderdeel blijven van de strategie. Volgens de keten werden sinds begin dit jaar al honderden producten permanent goedkoper gemaakt.

Meer dan alleen promoties

De beslissing om promoties minder vroeg zichtbaar te maken, lijkt tegelijk ook een tactische keuze. Door minder informatie vooraf prijs te geven, krijgen concurrenten minder kans om hun acties af te stemmen op toekomstige aanbiedingen.
Voor consumenten verandert er op het eerste gezicht weinig aan de promoties zelf, maar wel aan de manier waarop ze aangekondigd worden.
loading

Loading