Supermarktketen
Jumbo heeft een terugroepactie gestart voor verschillende eiwitpoeders uit het eigen assortiment. De reden is de aanwezigheid van het allergeen soja, dat niet correct vermeld werd en een risico kan vormen voor mensen met een allergie.
Producten uit voorzorg uit de rekken
Het gaat om drie varianten van het Whey Protein poeder: vanille, aardbei en chocolade. Deze producten werden verkocht tussen 18 april en 1 mei 2026 en hebben een houdbaarheidsdatum tot maart 2028. Alle verpakkingen van 330 gram met de betrokken EAN-codes vallen onder de maatregel.
De terugroepactie gebeurt in overleg met het FAVV, dat toeziet op voedselveiligheid. Voor consumenten met een soja-allergie kan het product gezondheidsrisico’s inhouden, waardoor voorzichtigheid geboden is.
Wat moeten klanten doen?
Klanten die allergisch zijn voor soja, wordt afgeraden het product te consumeren. Zij kunnen het zonder aankoopbewijs terugbrengen naar een Jumbo-winkel en krijgen het volledige bedrag terugbetaald.
Voor consumenten zonder allergie is er geen direct gevaar. Zij mogen het product blijven gebruiken, al kunnen ook zij ervoor kiezen om het terug te brengen.
Excuses en opvolging
Jumbo laat weten dat het de situatie betreurt en biedt zijn excuses aan voor het ongemak. De supermarkt benadrukt dat kwaliteit en veiligheid prioriteit blijven en dat er maatregelen worden genomen om dergelijke situaties in de toekomst te vermijden.
Wie vragen heeft of meer informatie wenst, kan terecht bij de klantendienst van Jumbo. De keten roept klanten op om bij twijfel altijd contact op te nemen.