Lidl waarschuwt klanten: eet deze kaas niet op

18 nov , 18:00Shopping
250819LIDL
doorJWM
In overleg met het FAVV is bij Lidl België een nieuwe terugroepactie gestart. Eén van de kazen uit het Deluxe-gamma blijkt mogelijk besmet te zijn met STEC-E. coli, een bacterie die ernstige maag- en darmklachten kan veroorzaken. De supermarktketen vraagt daarom aan alle klanten om het betrokken product niet meer te eten.
Om welk product gaat het precies? Het gaat om de Reblochon Deluxe, verpakt in plastic folie en verkocht met verschillende houdbaarheidsdata. De risicobatches werden aangeboden in alle Lidl-winkels in België tussen 2 november en 14 november 2025. De houdbaarheidsdata zijn:
– 15/11/2025
– 19/11/2025
– 20/11/2025
– 22/11/2025
– 23/11/2025
– 26/11/2025
Het gewicht van de kaas varieert, wat gebruikelijk is bij dit type product.

Volledige terugbetaling, ook zonder ticket

Lidl benadrukt dat klanten de Reblochon onmiddellijk moeten terugbrengen naar hun winkel. De keten garandeert een volledige terugbetaling, zelfs wanneer het kassabonnetje niet meer aanwezig is. Dat gebeurt volgens de voorzorgsprocedure die in werking treedt bij mogelijke voedselveiligheidsrisico’s.

Waarom deze terugroepactie?

De leverancier Dupont besliste in overleg met het voedselagentschap (FAVV) om het product uit de rekken te halen na indicaties van mogelijke aanwezigheid van STEC-E. coli, een gevaarlijke bacteriestam die soms voorkomt bij rauwmelkse kazen. Er zijn voorlopig geen bevestigde ziektegevallen, maar uit voorzorg wordt het product uit de handel verwijderd.
Wie meer informatie wenst, kan terecht bij de klantendienst van Lidl via [email protected].
loading

Loading