Sneeuw op komst: Sabine Hagedoren voorspelt verraderlijke gladheid

12 feb , 8:00Weer
250804SABINEHAGEDOREN
Sabine Hagedoren waarschuwt voor het weekend. De start van de krokusvakantie wordt immers heel koud en er moet rekening gehouden worden met gladheid.
"We starten de dag met regen en later op de dag volgen er nog een aantal buien en misschien enkele opklaringen. We zitten nog wel altijd in die zachte lucht. We hebben temperaturen tot 10 graden", aldus Hagedoren. De VRT-weervrouw ziet vanaf dan de temperatuur wel dalen. Op vrijdag wordt het al iets minder zacht. "We zullen wel nog 8 graden halen, maar het gaat regenen. Tegen de avond en nacht kan die neerslag mogelijk al winters worden in de Ardennen."
Het weekend wordt koud. "Zaterdag is er in het begin van de dag lichte vorst en ook in Vlaanderen en Brussel moet je oppassen voor gladde plekken. Voor het overige wordt zaterdag een dag met veel zon, maar de temperaturen komen niet verder dan 3 graden. Zondag krijgen we neerslag en in laag en midden België is dat winterse neerslag. Smeltende sneeuw en in de Ardennen sneeuw. De temperaturen halen hooguit 2 graden. De neerslag gaat in de loop van de dag wel over in regen", klinkt het bij Hagedoren.
De winterprik zal beperkt blijven tot het weekend. Maandag zijn we die kwijt en klimt de temperatuur plots weer tot 9 graden. "Begin volgende week houden we het bij wisselvallig weer. Af en toe een opklaring, maar ook zwaarbewolkte momenten en daar kan af en toe ook een bui bij zitten."
loading

Loading