Weersomslag op komst: dit voorspelt Jacotte Brokken

16 jul , 9:00Weer
Jacotte Brokken
doorSarah Maes
Wie houdt van de zinderende hitte moet er vandaag nog heel hard van genieten, want de zomer schakelt vanaf morgen een versnelling terug. Volgens VTM-weervrouw Jacotte Brokken beleven we vandaag de finale van de huidige hitteopstoot. "Vandaag krijgen we een laatste tropische dag", waarschuwt Brokken. "De temperaturen kunnen nog tot 30 graden stijgen in het centrum van het land."
Toch hangt er ook wat elektriciteit in de lucht, al blijft dat beperkt tot een specifiek deel van ons land. "De kans op onweersbuien bestaan voor het zuidoosten van het land. Dat gaat om plaatselijke buien", aldus de weervrouw.

Geleidelijke afkoeling vanaf morgen

Vanaf morgen moeten we de dertig graden definitief uitzwaaien, al blijft het nog steeds erg aangenaam zomerweer. "Vanaf morgen halen we nog net iets meer dan 25 graden", blikt Brokken vooruit. Grote plensbuien hoeven we daarbij niet meteen te vrezen om onze plannen te dwarsbomen: "Plaatselijk is er kans op een bui, maar het gaat niet om grote hoeveelheden."

Koeler en bewolkter weekend op komst

Richting het weekend zet de weersverandering zich pas echt goed door onder invloed van een veranderende luchtstroom. "Naar het weekend toe draait de wind naar het noordwesten en dan wordt het koeler", legt de weervrouw uit.
Zaterdag is daarbij de beste dag van het weekend om buiten te komen. "Zaterdag wordt het nog 23 graden met wat zon." Een dag later eist de bewolking helaas een grotere rol op. "Zondag verwachten we nog meer bewolking en wordt het 22 graden. Het blijft wel meestal droog."
Ook na het weekend hoeven we niet meteen te hopen op een snelle terugkeer van de tropische hitte. We belanden in een rustig en stabiel weertype. "Ook begin volgende week blijven we rond de 23 graden steken, met zon en wolken", besluit Brokken.
loading

Loading