Fans van Familie mogen gerust zijn.
Sandrine André en
Roel Vanderstukken hebben pas opnieuw bijgetekend voor de VTM-soap. Dat bevestigen ze zelf in een recent gesprek, waarin ze opvallend open terugblikken op hun parcours én vooruitkijken naar de toekomst van Veronique en Benny.
De timing is geen toeval. In een sector waar contracten steeds korter worden en castwissels sneller volgen, kiezen André en Vanderstukken bewust voor continuïteit. “Ik heb juist weer bijgetekend", zegt Roel zonder omwegen in
Story. Sandrine volgt meteen: “En ik ook.” Daarmee is duidelijk dat het koppel nog een tijdlang een vaste waarde blijft in de reeks.
Waarom stoppen ook geen optie is, verwoordt Vanderstukken scherp. “Waarom zouden we ook stoppen? De situatie is heel schrijnend in onze sector. Dat zie je ook aan de gastacteurs. Er doen nu namen mee die zoveel jaar geleden nog neerkeken op dagelijkse series.” Het zegt veel over hoe Familie geëvolueerd is, én over het gewicht dat vaste rollen vandaag hebben.
Een gedeelde geschiedenis sinds 2012
Beiden maken al sinds 2012 deel uit van Familie, al had dat verhaal er aanvankelijk anders kunnen uitzien. Vanderstukken vertelt dat
Sandrine André oorspronkelijk zijn tv-vrouw zou spelen. “Aanvankelijk zou Sandrine mijn vrouw Liesbeth spelen. Ik had me daar al helemaal op verheugd, want dan hadden we veel scènes samen.” Uiteindelijk ging die rol naar Hilde De Baerdemaker.
Voor André was dat een dubbel moment. “Omdat ze dringend op zoek waren naar een nieuwe Veronique en ik stond al onder contract. Dat is wel even een rouwproces geweest. Met momenten kan ik nog fantaseren over hoe het zou zijn als wij een tv-koppel waren geweest.”
Ook na Familie verbonden?
De vraag wat er zou gebeuren als Familie ooit stopt, komt onvermijdelijk. Vanderstukken is daar eerlijk over. “Ik zou het alleszins heel raar vinden om elkaar niet meer wekelijks tegen het lijf te lopen.” André ziet dat vandaag anders dan vroeger. “Vroeger zou ik nee hebben gezegd, maar met ouder worden hecht ik meer en meer belang aan dat contact en wil ik dat ook bewust opzoeken.”
Vanderstukken sluit af met zelfreflectie. “Misschien moet ik er ook meer tijd en energie in steken. We zijn echt wel een vaste waarde in elkaars leven en dat moet ik meer koesteren.”