Met een wisselvallig maar opwarmend weekend op komst heeft VRT-weervrouw
Sabine Hagedoren weer een gevarieerde weerweek in petto. Wie van het mooie weer wil genieten, kan zaterdag best rood omcirkelen op de kalender.
"We starten vandaag bewolkt met mogelijk wat lichte regen, opnieuw geen al te grote hoeveelheden", legt Sabine Hagedoren uit. Geen reden tot paniek voor de rest van de dag, want het grijze weer blijft niet duren: "Later op de dag gaat de zon er wat meer doorbreken." Wat de temperaturen betreft, schommelen we woensdag rond de 22 graden in het binnenland, terwijl de Kempen lokaal wat opwarmen tot zo'n 24 graden.
Ook de start van het weekend brengt een gelijkaardig weerbeeld met zich mee. "Morgen krijgen we in Vlaanderen redelijk wat bewolking. Het is pas later op de dag dat de zon in het noorden er wat meer kan doorkomen. Er is ook ochtendgrijs," waarschuwt de weervrouw. Ondanks de bedekte lucht blijft het zacht met kwikstanden die tot 24 graden klimmen.
Piknikken op zaterdag, paraplu op zondag
Zaterdag wordt dé hoogdag voor zonnekloppers. "Zaterdag wordt de warmste dag in het rijtje, met 27 à 28 graden plaatselijk," klinkt het enthousiast. "Met ook zon, later op de dag wat meer bewolking."
Toch duurt dat zomerse gevoel niet lang. Zondag gooit de weergod het roer om: "Zondag gaat het regenen. Er kan zo'n 10 liter per vierkante meter vallen. We zitten dan in koelere lucht, bij 21 graden."