Na een periode met overwegend rustig en aangenaam weer lijkt het weerbeeld vanaf volgende week een stuk onstabieler te worden. Weerman Ruben Weytjens ziet in de nieuwste weerberekeningen duidelijk meer neerslag en wisselvalligheid verschijnen. Vooral vrijdag springt daarbij in het oog.
“Als we naar de neerslagpluim kijken, zien we vanaf dinsdag toch wel flink wat wisselvalligheid op ons afkomen. Vooral op vrijdag ziet het er zeer nat uit”, schrijft Weytjens.
Toch wil de Limburgse weerman daar meteen een belangrijke nuance aan toevoegen. Een neerslagpluim geeft immers verschillende mogelijke scenario's weer. Dat betekent dat de aanwezigheid van veel neerslag in de berekeningen nog niet automatisch betekent dat het op elk moment ook daadwerkelijk langdurig zal regenen.
“Nemen we de weerkaarten erbij, dan zien we dat het met de timing van de regen en buien nog wel eens zou kunnen meevallen. Afhankelijk van wanneer je droog weer nodig hebt uiteraard”, aldus Weytjens.
Vanaf dinsdag meer onzekerheid
De komende dagen kunnen daardoor behoorlijk wat verschillen vertonen. Volgens de huidige verwachting blijft het in Limburg eerst nog warm en grotendeels droog. Maandag kan het zelfs opnieuw zomers warm worden, met maxima rond 28 graden. Daarna neemt de onzekerheid toe en wordt de kans op wisselvalligheid groter.
Vooral vanaf dinsdag lijkt een omslag waarschijnlijker. De temperaturen gaan dan naar beneden en regen- en buienzones krijgen meer ruimte. Dat betekent echter niet dat het vanaf dinsdag onafgebroken nat zal zijn. Bij wisselvallig weer kunnen droge periodes en buien elkaar relatief snel afwisselen.
Vrijdag lijkt momenteel het aandachtspunt van de week. De berekeningen laten dan een grotere kans op regen zien. Tegelijk benadrukt Weytjens dat voorspellingen op deze termijn nog moeten worden opgevolgd. Hij wijst er zelf op dat weerkaarten vanaf zeven dagen vooruit per definitie minder betrouwbaar worden en dat vooral de pluimverwachtingen belangrijk zijn om de onzekerheid in beeld te brengen.
De komende runs zullen daarom vooral duidelijk moeten maken wanneer de regen precies passeert en hoe lang de droge momenten duren. Eén ding lijkt voorlopig wel duidelijk: na het zomerse begin van de week wordt het weerbeeld een stuk minder stabiel.