Na een rustige, zachte avond krijgen we vannacht in grote delen van Vlaanderen te maken met lage wolken, nevel en plaatselijk mist. Alleen in het oosten en zuiden blijft het helder. De minima dalen tot zo’n 14 graden in de Ardennen en 19 graden aan de kust.
Zaterdag: traag naar de zon
Zaterdagochtend oogt het grijs in het grootste deel van het land, met hier en daar wat motregen. Alleen het zuiden geniet van een zonnige start. De lage wolken trekken traag op, waardoor brede opklaringen pas tegen de late namiddag verschijnen. Maxima: 20 à 22 graden in de Ardennen, tot 25 graden in het centrum en 27 graden in Belgisch Lotharingen.
’s Avonds wordt het op veel plaatsen lichtbewolkt, maar in Vlaanderen schuiven opnieuw lage wolken binnen. Minima dalen tot 8 à 10 graden in de Ardennen, en tot 15 graden aan zee.
Zondag: fris aanvoelend in het noorden
Zondag start met lage wolken in grote delen van het land. In het westen kan daar wat gedruppel uit vallen. Het zuiden blijft zonnig, het centrum krijgt in de namiddag opklaringen, maar in het noorden kan de bewolking hardnekkig blijven. Maxima: 18 graden op de Ardense hoogten, tot 25 graden in Belgisch Lotharingen.
Vanaf maandag: zon en stijgende temperaturen
Maandag wordt het vrij zonnig, al kan er in het westen eerst ochtendgrijs zijn. Maxima: 23 graden aan zee en in de Ardennen, tot 26 graden elders.
Dinsdag belooft een stralende zomerdag te worden, met maxima tot 29 graden in de Kempen en 23 graden aan de kust.
Halverwege de week: kans op buien
Woensdag start zonnig, maar in de namiddag neemt vooral in het zuiden de kans op buien toe. Maxima: 19 tot 24 graden.
Donderdag en vrijdag blijft het licht wisselvallig met afwisselend wolken en zon en kans op enkele plaatselijke buien. Het wordt rond 20 à 21 graden in het centrum.
Daarna lijkt het vrij zonnig te blijven, met maxima tussen 21 en 24 graden en weinig kans op neerslag.