Passagiers opgelet: Brussels Airlines dreigt met acties

08 nov , 16:00Binnenland
Brusselsairport
doorJWM
Een nieuwe spanningstekening bij Brussels Airlines zorgt voor nervositeit binnen het cabinepersoneel. Drie stewardessen zijn recent ontslagen en volgens hen gebeurde dat onterecht. De vakbonden ACV Puls en BBTK hebben nu een duidelijke boodschap: als er snel geen oplossing komt, volgen acties.

Waarom de spanningen oplopen

Het conflict draait rond een incident aan boord. De drie stewardessen gaven aan niet in staat te zijn om veilig te werken door de toestand van het vliegtuig. Ze deden daarom beroep op de zogenaamde ‘not fit to fly’-procedure, een regeling die toelaat om een vlucht te weigeren wanneer veiligheid of welzijn in het gedrang komt.
Aan boord werden bedwantsen aangetroffen, waardoor de crew weigerde te vertrekken. Volgens de luchtvaartmaatschappij ging het echter om vals alarm, en werden de stewardessen ontslagen omdat ze “onnodig een vlucht hebben tegengehouden”. Dat zou voor de onderneming financiële en operationele schade hebben veroorzaakt.
Maar de vakbonden zien dat anders. Zij benadrukken dat die procedure net bestaat om personeel te beschermen en vinden dat het ontslag buiten proportie is. Volgens hen worden medewerkers hiermee ontmoedigd om veiligheid bezorgdheden nog te melden. Bron: Het Laatste Nieuws.

Laatste kans voor dialoog

De vakbonden vragen nu een nieuwe vergadering met de directie van de luchtvaartmaatschappij. Maandag 17 november wordt de absolute deadline. Dan willen ze garanties over twee zaken: het herbekijken van de ontslagen én duidelijkheid over het future gebruik van de ‘not fit to fly’-procedure, zonder vrees voor sancties.
Komt er geen doorbraak? Dan worden concrete acties overwogen. Die kunnen gaan van stiptheidsacties tot stakingen, wat mogelijk tot vertragingen of geschrapte vluchten kan leiden.
loading

Loading