Wie de Ronde van Spanje volledig wil volgen via Sporza, zal dit jaar voor een verrassing komen te staan. De openbare omroep beschikt niet over de rechten om de volledige Vuelta uit te zenden en zal daardoor slechts een selectie van de etappes op televisie en online kunnen brengen.
Voor wielerliefhebbers die geen enkele rit willen missen, is er gelukkig een alternatief. Eurosport zendt de Vuelta wel integraal uit, waardoor daar iedere etappe rechtstreeks te volgen is.
Slechts acht ritten op Sporza
Sporza kan dit jaar acht etappes van de Spaanse rittenkoers uitzenden. Het gaat om ritten 3, 4, 7, 9, 12, 14, 19 en 20. De keuze valt opvallend genoeg voornamelijk op de zwaardere bergetappes.
Dat betekent dat verschillende andere ritten niet via de openbare omroep te bekijken zullen zijn. Voor fans die vooral hopen op een nieuwe overwinning van Wout van Aert is dat mogelijk minder goed nieuws, aangezien de geselecteerde etappes niet meteen de meest voor de hand liggende kansen voor de Belgische renner zijn.
“Door een gewijzigde verdeling van de rechten is de Vuelta dit jaar deels nog te bekijken op Sporza”, klinkt het bij de sportredactie.
Eurosport heeft wel volledige Vuelta
Wie de volledige wedstrijd wil volgen, moet dus naar Eurosport kijken. Daar staat vanaf de openingsdag iedere etappe op het programma.
De Ronde van Spanje begint zaterdag met een korte individuele tijdrit van 9,4 kilometer. Daarmee wordt meteen een eerste strijd om de leiderstrui uitgevochten.
De Vuelta belooft opnieuw drie weken lang spektakel, met verschillende bergritten en kansen voor zowel klassementsrenners als aanvallers. Voor de Belgische wielerfans blijft vooral de vraag hoe Wout van Aert zich deze keer zal manifesteren.
Sporza zal vermoedelijk opnieuw een beroep doen op het vertrouwde commentaarduo Renaat Schotte en José De Cauwer tijdens de ritten die wel op het programma staan.
Wie echter geen enkele kilometer van de Spaanse ronde wil missen, weet alvast waar hij moet zijn: niet iedere rit zal dit jaar via Sporza te zien zijn.