Niet een overwinning, geen spectaculaire aanval en zelfs geen heroïsche solo. Opvallend genoeg blijft van de voorbije editie van Parijs-Roubaix vooral een klein moment hangen rond
Mathieu van der Poel. En net dat gebaar lijkt de Nederlander opnieuw extra krediet te hebben opgeleverd bij wielerfans.
Terwijl de emoties na de Helleklassieker nog volop door het peloton gierden, speelde zich achter de schermen een scène af die niet onopgemerkt bleef. Van der Poel, zelf zichtbaar ontgoocheld na een moeilijke dag, trok meteen richting
Wout van Aert om hem te feliciteren met zijn overwinning.
Dat klinkt misschien vanzelfsprekend, maar volgens Van Aert was het dat allerminst. In interviews nadien vertelde de Belg dat het hem echt geraakt had hoe bewust Van der Poel dat moment opzocht.
“Er stonden op dat moment toch al snel een twintigtal mensen rond mij”, klonk het bij Van Aert. “Hij moest echt moeite doen om tot bij mij te geraken. Dat hij op dat moment zijn respect toonde, heeft me enorm veel plezier gedaan.”
Opmerkelijk, want voor Van der Poel zelf liep Parijs-Roubaix allesbehalve zoals gehoopt. Net op zo’n dag kiezen veel renners ervoor om zo snel mogelijk te verdwijnen richting bus of hotel. De Nederlander deed het tegenovergestelde.