David Dehenauw: "Eerst buien en kouder, vanaf dan wordt het weer beter"

31 mei , 9:00Weer
230605daviddehenauw
doorSarah Maes
Wie hoopte op een standvastige start van de meteorologische zomer, moet nog even geduld hebben. Het weerbeeld in ons land blijft de komende dagen een flinke jojo, met halverwege de week een dipje in de temperaturen en de nodige plensbuien. Toch deelt VTM-weerman David Dehenauw ook een positieve noot: richting het volgend weekend keert de stabiliteit terug.

Eerst nog lokale onweerskansen

De zondag start op de meeste plaatsen rustig, al is de paraplu lokaal geen overbodige luxe. "We krijgen in het begin van de dag nog een plaatselijke onweersbui. Er is een grotere kans in de oostelijke helft van het land. Voor het overige blijft het overwegend droog met zon en wolken. De temperaturen liggen tussen 22 en 24 graden."
Die aangename temperaturen nemen we mee naar de start van de nieuwe werkweek. Maandag belooft grotendeels een kopie te worden, al loert de omslag al aan de horizon. "Morgen krijgen we zon en wolken en blijft het ook overwegend droog. Tegen de avond komt er regen aan vanuit het westen. We halen dan 22 graden", aldus Dehenauw.

Een natte midweek met een temperatuurdip

Vanaf dinsdag breekt een onstuimige periode aan. De storing die maandagavond het land binnentrekt, zet de toon voor de dagen die volgen. "Dinsdag krijgen we vaak buien, soms een aantal fikse buien met onweer daarbij. Dan wordt het 21 graden. Woensdag minder buien, maar ze zijn er wel. Donderdag krijgen we weer buien en dalen we naar 18 graden. Vrijdag zijn het meer lokale buien en halen we 19 graden."

Licht aan het einde van de tunnel

Gelukkig is de afkoeling van korte duur. Vanaf zaterdag kruipen we uit het dal en krijgen de zonnekloppers weer betere papieren. "Zaterdag spreken we nog over een lokale bui. Het wordt dan meer droog dan nat. De temperatuur stijgt dan naar 21 graden, ook met perioden met zon. Daarna zou het weer wat beter moeten worden, met temperaturen die normaal zijn voor de tijd van het jaar."
loading

Loading