KMI meldt slecht nieuws over het weer dit weekend

09 dec , 19:00Weer
250724REGENWOLKEN
doorJWM
Het weer blijft deze week alle kanten op gaan, al blijft één element opvallend constant: de zachte temperaturen. Terwijl december normaal de eerste prikken van de winter laat voelen, krijgt België vooral wolken, miezer en af en toe een scheut regen voorgeschoteld.
Vanavond trekt vanuit het westen opnieuw een pakket bewolking binnen. Tijdens de nacht schuift lichte regen richting het centrum en pas later bereikt die het oosten van het land. Op de Ardense hoogtes zorgt dat voor slecht zicht. In Vlaanderen wordt het tegen de ochtend dan weer wat droger, al blijft de hemel potdicht. De minima? Ongewoon hoog: tussen 7 en 12 graden, met een matige zuidwestenwind.
De dag start somber en grijs. Enkel over het zuidoosten blijft regen nog even aanslepen. Pas later op de dag duiken opklaringen op vanuit het westen. Een lokale bui kan nog, maar het blijft grotendeels droog. Maxima tussen 9 en 13 graden, met aan zee een vrij krachtige wind.
Donderdag hangt de ochtend vol lage wolken en hier en daar hardnekkige mist. Later klaart het op, vooral vanuit het oosten. Vrijdag blijft dan weer eerder grijs met wat gedruppel. Zaterdag trekt een regenzone over het land, al breekt het westen later mogelijk open. Zondag lijkt opnieuw droog te verlopen, met wolken die voortdurend de baas blijven.
Maandag blijft het vrijwel droog en wisselend bewolkt. De temperaturen klimmen lokaal opnieuw tot 12 graden. Winterse kou? Die blijft voorlopig spoorloos in de vooruitzichten.
loading

Loading