Het is dit weekend nog even doorbijten, maar er is beterschap in zicht. VRT-weervrouw
Sabine Hagedoren voorspelt na een wisselvallige start een heuse weersomslag die ons land vanaf volgende week in zomerse sferen zal brengen.
Vandaag moeten we nog rekening houden met stevige rukwinden tot 50 km/u. Toch is er ook ruimte voor optimisme: "We krijgen opklaringen vooral over het westen en noordwesten van het land. In de loop van de dag gaat het wolkendek meer en meer openbreken", aldus Hagedoren. De temperaturen klimmen vandaag naar een schappelijke 17 tot 21 graden. Morgen, zondag, zet de koelere trend zich helaas nog even door met maxima tot 17 graden. "Morgen blijven we onder de wolken zitten. De start is nog redelijk mooi, maar daarna tijdelijk meer wolken."
Richting de 30 graden
Gelukkig keert het tij na het weekend snel. Maandag start alvast redelijk rustig met veel zon en een aangename 20 graden. Het is de perfecte opbouw naar wat volgt: "Daarna zijn we vertrokken voor een periode met zomerse warmte", blikt Hagedoren vooruit.
Dinsdag haalt het kwik al vlot 25 graden. Hoewel de dag start met veel wolken en lokaal nog wat gedruppel, komt de zon er gaandeweg steeds meer door. De échte zomer breekt vanaf het midden van de week aan. Hagedoren: "Woensdag en donderdag worden zomerse dagen, met 25 graden en meer. Tegen donderdag is dat al 29 graden. We krijgen er ook veel zon bij." Ook op vrijdag houdt het warme weer aan, waarmee het land zich mag opmaken voor een aantal zeer warme dagen