Sabine Hagedoren ziet het weer een ommezwaai maken

02 jul , 9:00Weer
230825sabinehagedorenvrt-64e85fea97f27
Wie vandaag naar buiten kijkt, moet er nog even doorheen: het Belgische weer toont zich van zijn wisselvallige kant. Volgens VRT-weervrouw Sabine Hagedoren hangen er al snel donkere wolken boven ons land. "We krijgen vandaag al gauw wolken in het westen van daaruit gaat het ook beginnen regenen. Later ook in het oosten van het land", waarschuwt ze. Toch is er geen reden tot paniek voor wie snakt naar de zon, want de maxima halen vandaag ondanks de nattigheid nog een aangename 24 graden.
De regenachtige start is bovendien van korte duur. Het wisselvallige intermezzo vormt namelijk de perfecte opstap naar een flinke portie zomerweer. "Daarna zijn we vertrokken voor een periode met geregeld wat zomerse temperaturen", voorspelt Hagedoren optimistisch.

Strandweer in het weekend

Vanaf morgen klaart de hemel helemaal op en krijgt de zon vrij spel. De temperaturen blijven dan stabiel op 24 graden hangen, maar het echte hoogtepunt volgt pas in het weekend. De zomerse motor draait dan pas écht warm. "In het weekend gaan we al vlot naar 25 graden en meer. Zaterdag halen we 27 graden", aldus de weervrouw. Ideaal weer dus voor een terrasje of een uitstapje naar de kust.

Aangename start van de nieuwe week

Ook na het weekend houdt het mooie weer voorlopig stand, met nauwelijks neerslag van betekenis op de radar. "De kans op een bui maandag is klein en ook dan wordt het 25 graden. Ook dinsdag blijft die kans klein op een bui. De temperaturen blijven aangenaam, bij 23 graden", besluit Hagedoren. De paraplu kan na vandaag dus een tijdje de kast in.
loading

Loading