Karen Damen: "Als mensen dat doen, word ik helemaal zot"

21 mei , 11:00Showbizz
240514karendamenvtm
doorNieuws365 Redactie
Te laat komen? Voor Karen Damen is het al jaren een terugkerend strijdpunt. Wie met haar afspreekt, weet intussen dat stiptheid niet bepaald haar grootste talent is. In de podcast Mens Erger Je Niet op Radio 2 legt ze openhartig uit waarom dat zo moeilijk blijft.
Volgens Damen speelt haar ADHD daarin een grote rol. “Ik heb ADHD. En dat is geen excuus, maar dat heeft daar alles mee te maken”, vertelt ze eerlijk. “Ik kan niet functioneren als er geen druk is.” Pas wanneer ze voelt dat de klok haar inhaalt, schiet ze naar eigen zeggen echt in actie.
Toch zorgt dat ook voor stress. “Ik maak mij elke keer opnieuw heel erg druk en ben bang dat de mensen kwaad gaan zijn omdat ik te laat ben”, zegt ze. “En ik doe nochtans zo hard mijn best.”
Opvallend: te vroeg komen vindt Karen minstens even vervelend. Meer zelfs, daar ligt haar échte frustratie. “Als mensen bij mij te vroeg aankomen, dan word ik zot. Ik laat die nog niet binnen”, klinkt het lachend maar duidelijk.
Een vroegere afspraak blijft haar nog altijd bij. “Je spreekt om 2 uur af en om kwart voor 2 stond hij al voor mijn deur. Ik deed gewoon niet open. Zelfs stipt om 2 uur vind ik niet ok.”
loading

Loading