Automobilisten en transportbedrijven die de Antwerpse haven doorkruisen, zetten zich maar beter schrap. Het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV) start eind maart met een grootschalige renovatie van de R2.
Over een afstand van 4,5 kilometer wordt het wegdek tussen de Tijsmanstunnel en de A12 volledig gestript en vernieuwd. De Vlaamse overheid trekt 4,4 miljoen euro uit voor deze noodzakelijke ingreep.
Waarom nu?
De R2 is een van de zwaarst belaste assen in de regio. Dagelijks denderen duizenden vrachtwagens over het asfalt, wat zijn tol heeft geëist. "De fundering en het asfalt zijn op verschillende plaatsen in slechte staat", klinkt het bij AWV. Vlaams minister van Mobiliteit Annick De Ridder benadrukt het belang: "In totaal verbeteren we ruim 11 kilometer aan rijstroken om de verkeersveiligheid en het rijcomfort op deze cruciale as te waarborgen."
De timing: Weekends en paasvakantie
Om de economische impact op de haven te minimaliseren, wordt er vooral gewerkt wanneer de verkeersdruk lager ligt. De werken zijn opgesplitst in acht zones en duren in totaal tot 26 mei.
- Weekendwerk: Vanaf vrijdagavond 27 maart (20.00u) tot maandagochtend (04.30u).
- Paasvakantie: Tijdens de eerste week (7 t/m 10 april) wordt er ook overdag doorgewerkt.
- Feestdagen: Tijdens de paas- en pinksterweekends loopt het werk door tot dinsdagochtend.
Belangrijke data en omleidingen
1. Zaterdag 21 maart: Volledige sluiting Tijsmanstunnel
Nog vóór de grote asfalteringswerken beginnen, gaat de Tijsmanstunnel volledig dicht op zaterdag 21 maart (06.30u - 21.30u) voor dringende herstellingen aan de voegen.
- Lokaal/ADR-verkeer (Gent-Nederland): Omleiding via A12 (complex Zandvliet [11]) en de Scheldelaan (N101).
- Doorgaand verkeer: Moet de Schelde kruisen via de Antwerpse Ring (R1) en de Kennedytunnel.
2. Vanaf vrijdag 27 maart: Start asfaltering R2
Tijdens het eerste weekend is de rijrichting naar Antwerpen onderbroken tussen oprit Kanaaldok B1/B2 en de A12.
- Omleiding: Verkeer vanuit de Tijsmanstunnel naar Antwerpen wordt omgeleid via de A12 richting Nederland om te keren bij complex Stabroek [13].
Let op het weer
Asfalt leggen is precisiewerk waarvoor het droog moet zijn. Bij slecht weer kan de planning opschuiven. Reizigers krijgen het advies om de website van het Vlaams Verkeerscentrum of wegenenverkeer.be/antwerpen te raadplegen voor realtime updates en de omleidingen van de opvolgende weekends.