Na hartproblemen: Sergio heeft slecht nieuws te melden

30 okt , 8:00Vlaamse celebs
230707sergioquisquatervtm
doorJWM
Sergio Quisquater heeft na zijn eerdere melding over hartproblemen opnieuw een update gedeeld met zijn fans. De zanger zegt dat zijn toestand ernstig is en dat hij enkele maanden uit de spotlights zal verdwijnen. “Beste vrienden, ik ben out tot mei 2026", laat hij weten.
Vorige week vertelde Sergio dat zijn hart nog maar voor dertig procent werkt door een zogenaamde ‘pantserhart’-aandoening, waarbij er kalk rond de hartspier zit. Na gesprekken met professoren Brugada en La Meir staat vast dat hij in december een zware operatie moet ondergaan waarbij zijn borstkas volledig zal worden geopend. “Het is noodzakelijk", zegt hij daarover.
Sergio noemt zichzelf een uitzonderlijk geval. “Ze hebben nog nooit zo’n erg pantserhart gezien.” Toch blijft hij hoopvol. Als de revalidatie goed verloopt, verwacht hij vanaf april opnieuw te kunnen optreden, al neemt hij wat marge en mikt hij op mei. “Het zou de eerste keer zijn sinds mijn 14 jaar dat mijn hart weer goed kan pompen.”

"Bullshit"

Hij reageert ook op kritiek dat zijn hartproblemen het gevolg zouden zijn van zijn levensstijl. “Dat is bullshit", zegt hij duidelijk. Volgens hem gaat het om pech na een hartspierontsteking op jonge leeftijd. Ondanks alles kijkt hij vooruit en wil hij blijven optreden. “Ik ga nog niet op pensioen.” Zijn nieuwe single verschijnt op 4 november, maar dat is volgens hem puur toeval en “geen promotiestunt.”
loading

Loading