We horen niks meer van The Voice-winnaar Ibe: "Een enorme teleurstelling"

06 sep , 15:00Vlaamse celebs
221017IBEWUYTSPHOTONEWS
doorJWM
Voor veel kijkers was het een verrassing: Ibe Wuyts, de jongeman die in 2019 The Voice van Vlaanderen won, stond plots weer op het podium in Sing Again. Zes jaar na zijn doorbraak wil hij zijn muzikale verhaal herschrijven.
Toen Ibe, toen nog maar 17, het programma won, leek niets een grootse carrière in de weg te staan. Hij tekende bij Universal Music, scoorde een hit met Table of Fools, mocht op Rock Werchter spelen en kreeg zelfs een MIA voor Beste Doorbraak. Maar de vaart ging er abrupt uit toen de coronapandemie alles lamlegde. “Mijn momentum viel weg", zegt hij nu. “Dat was een enorme teleurstelling, al gaf het me ook tijd om na te denken.”
Een zoektocht vol lessen
In de jaren erna werkte Ibe wel door, bracht in 2022 een debuutalbum uit en experimenteerde met elektronische invloeden. Toch voelt hij dat hij toen nog zoekende was. “Iedereen had een mening: managers, platenlabels, media… Ik had meer bij mezelf moeten blijven. Vandaag is dat anders. Ik weet beter waar ik voor sta.”
Nu neemt Ibe zijn carrière volledig in eigen handen. Zonder label of management, maar met de steun van zijn spaargeld én een deel van het prijzengeld van The Voice. Hij investeerde in nieuwe instrumenten en wil terug naar zijn sterkte: de combinatie van pianoballads en een volwassen bandgeluid. “Het gaat weer meer richting Table of Fools, maar dan met de ervaring die ik nu heb.”
Koen Wauters als trouwe steun
In Sing Again kwam er ook een hereniging met Koen Wauters, zijn coach uit The Voice. “Koen is altijd oprecht geïnteresseerd in hoe het met me gaat. Ik mocht zelfs meedoen aan de tv-special rond veertig jaar Clouseau. Dat was een hele eer.”
Na zes jaar vallen de puzzelstukjes stilaan in elkaar. Ibe heeft de liefde gevonden, de teleurstellingen verwerkt en de lessen geleerd. “Ik heb nu zelf de touwtjes in handen. Dit voelt als het juiste moment om opnieuw te tonen wie ik ben. En dit keer weet ik heel goed welke richting ik uit wil.”
Powered by Newsifier