Is er eindelijk regen op komst? David Dehenauw komt met nieuws

04 aug , 9:00Weer
David Dehenauw
doorSarah Maes
Wie hopt op een flinke portie verkoeling of een welgekomen regenbui voor de verdorde tuinen, blijft de komende tijd op zijn honger zitten. Volgens VTM-weerman David Dehenauw blijft de droogte de komende weken onverminderd duren. Ondanks een lichte temperatuurdaling na een bloedhete periode, houdt het standvastige zomerweer zeker stand tot halverwege augustus.

Lokale pittige buien, maar geen verlossing

De regionale verschillen qua neerslag blijven enorm. Waar de kuststreek volledig droog blijft, is er elders in het land slechts een kleine kans op een bui.
"Vandaag krijgen we hier en daar een plaatselijke regen- of onweersbui", legt Dehenauw uit. "Het kan zeer lokaal pittig zijn, maar op de meeste plaatsen niet veel. In het westen al helemaal niks. Aan zee wordt het 27 graden, elders wordt het 31 à 32 graden."

Geleidelijke afkoeling naar aangename waarden

Na de broeierige piektemperaturen schakelt het weer de komende dagen een versnelling terug naar een aangenamer niveau.
"Morgen wordt het minder heet. Dan wordt het nog 26 graden. Er komt wel meer wind", aldus Dehenauw. "Donderdag zijn er zonnige perioden. Vrijdag koelt het zelfs nog af tot 23 graden, met zon en wolken."

Zomerse vooruitzichten tot halverwege augustus

Aan het einde van de week klimt het kwik weer lichtjes op, wat leidt tot een uiterst stabiel en zonovergoten augustusweekend. En die trend zet zich ook na het weekend moeiteloos voort.
"Zaterdag wordt het aangenaam, bij 25 graden. Ook zondag krijgen we zonnige perioden en dat zal maandag niet anders. De temperaturen blijven dan schommelen tot 25 graden. Het blijft zomers tot zeker 15 augustus. De droogte duurt verder."
loading

Loading