David Dehenauw: "Komende dagen regen en daarna krijgen we dit weer"

09 feb , 8:00Weer
230829daviddehenauwvtm
David Dehenauw ziet nog steeds zeer zachte temperaturen, maar verwacht ook dat er een daling komt. Die zal wellicht maar tijdelijk zijn, waardoor de krokusvakantie in twee delen zal opgesplitst worden qua weerbeeld.
"We krijgen vandaag flinke zonnige perioden, met hier en daar hoge bewolking. Met een wind uit het zuidoosten klimt het kwik op naar 8 à 10 graden in Vlaanderen en Brussel. Morgen zijn er meer wolken en gaat het geleidelijk aan regenen vanuit het westen. We halen dan 9 graden", aldus Dehenauw.
Ook de dagen nadien mag je regen verwachten. Dat zal zo voor woensdag en donderdag zijn. "Overwegend grijs weer met een daling van de temperatuur", aldus Dehenauw. Waar we woensdag nog 11 graden halen, zal dat op vrijdag nog amper 6 graden zijn. "Later op vrijdag zouden er wel een aantal opklaringen moeten verschijnen vanaf de kust."
Zaterdag wordt het nog kouder. "In de hoge Ardennen kan er zelfs een sneeuwbui vallen. In Vlaanderen blijft het meestal droog, maar als er iets valt kan dat wel een bui met korrelhagel zijn. We halen nog 4 graden", aldus de VTM-weerman. "Zondag zou meestal droog moeten verlopen. Het wordt dan een graad of 5, met zon en wolken. Later in de krokusvakantie wordt het warmer met meer regen."
loading

Loading