Renault lanceert Clio 6: slanker design en vol technologie

20 sep , 21:00Verkeer
iStock-1480055407
De Clio is al decennia een vaste waarde in de Belgische straten. Met meer dan 16 miljoen verkochte exemplaren wereldwijd is het een van de populairste stadswagens ooit. Op de autoshow in München stelde Renault nu de zesde generatie voor, de Clio 6. Het model belooft compacter én tegelijk moderner te worden, met een opvallend sportief design en een pak nieuwe technologie.

Sportiever en langer

Opvallend aan de nieuwe Clio is zijn look. Renault koos voor een strakker, dynamischer lijnenspel. De wagen oogt breder en lager, terwijl hij in werkelijkheid zeven centimeter langer is dan de Clio 5. Vooral de vernieuwde voorzijde springt in het oog: scherpere koplampen, een bredere grille en een logo dat prominent in het midden staat. Achteraan kreeg de Clio 6 nieuwe lichtunits en een hertekende kofferklep.
Volgens Reuters mikt Renault hiermee duidelijk op een jonger publiek dat design belangrijk vindt. De Clio 6 moet niet alleen praktisch zijn, maar ook “Instagram-proof”.

Keuze in motorisaties

Qua aandrijving blijft Renault trouw aan diversiteit. De Clio 6 komt er in benzine- en hybrideversies, maar ook LPG blijft in het aanbod. Dat laatste is opvallend, want veel merken laten die brandstofoptie vallen. Renault ziet er nog steeds een niche in, vooral bij klanten die vaak lange afstanden rijden.
De hybrideversie – die de basis vormt van de meeste lanceringsexemplaren – krijgt een verbeterde elektromotor en een lager verbruik. Exacte cijfers gaf Renault nog niet, maar insiders verwachten een gemiddeld verbruik van rond de 4 liter per 100 km.

Binnenin een digitale sprong

Het interieur is waar de grootste sprong wordt gemaakt. De Clio 6 krijgt standaard twee schermen van 10 inch: één achter het stuur en één centraal voor infotainment. Renault werkte opnieuw samen met Google, waardoor navigatie via Google Maps en stembediening met Google Assistant standaard aanwezig zijn. Ook apps via Google Play komen beschikbaar.
Daarnaast pakt de Clio 6 uit met tot wel 29 rijhulpsystemen, afhankelijk van de uitvoering. Denk aan adaptieve cruisecontrol, noodremhulp, rijstrookassistentie en zelfs een semi-automatisch parkeersysteem. Daarmee zet Renault de Clio in de lijn van wagens die een pak duurder zijn.

Prijs en positionering

De prijs wordt iets hoger ingeschat dan bij de Clio 5. Waar de huidige basisversie rond de €18.000 kost, zou de Clio 6 starten rond €19.500 à €20.000. Voor de hybride en luxueuzere uitvoeringen loopt dat uiteraard op.
Volgens analisten is dit nog steeds scherp gepositioneerd. “De Clio blijft een van de meest toegankelijke compacte wagens in Europa", zegt een autojournalist in Le Monde. “Renault speelt slim in op de vraag naar betaalbare auto’s mét technologie.”

Concurrentie met VW Polo en Peugeot 208

Met deze zesde generatie wil Renault zijn voorsprong behouden op concurrenten zoals de Volkswagen Polo en de Peugeot 208. Vooral die laatste kende de voorbije jaren een sterke opmars, mede dankzij een populaire elektrische versie. Renault kiest voorlopig niet voor een volledig elektrische Clio, maar zet in op de hybride. Het merk verwacht dat dit voor veel kopers de gulden middenweg is: betaalbaar, zuinig en zonder laadstress.

Levering later dit jaar

De eerste leveringen van de Clio 6 starten nog voor het einde van 2025. België staat mee op de eerste lijst landen waar het model uitkomt, gezien de grote populariteit hier. Renault verwacht veel van fleetklanten en particulieren die een compacte maar moderne auto zoeken.
loading

Loading